HURSAN; Teknoloji Yolunda

Covid-19 korona virüsü tüm dünyayı etkisi altına aldı. Devamlı çalışan ve aktif hizmet veren bir sektör içinde yer almanın bilinciyle; HURSAN Lojistik olarak müşteri memnuniyetini her zaman en ön planda tutuyoruz. Bu süreçte onların sağlığını ve memnuniyetini düşünerek birçok çözüm ile müşterilerimizin çalışmalarını kolaylaştırarak sağlıklı bir çalışma ortamı sunduk. Web üzerinden online hizmetler adımı ve şirketimize ait mobil uygulamamız işlemlerin daha sağlıklı ve hızlı ilerlemesini sağladı. Bunun yanında evrak alışverişlerini önleyebilmek adına e-ordino uygulamasına geçildi ve birçok evrağı mail yolu ile kendilerinden teslim alarak güvenli çalışma ortamı sağladık.

Hursan Lojistik olarak Ambarlı Gümrüğü’ne bağlı “geçici gümrüklü depolama” yeri hizmeti veriyorsunuz. Korona virüs iş hacminizi nasıl etkiledi?

Covid-19 korona virüsü tüm dünyayı etkisi altına aldı, devamlı çalışan ve aktif hizmet veren bir sektör içinde bulunuyor olsak da mart ve nisan aylarında ne yazık ki iş hacmimiz oldukça düştü.

Lojistik sektörünün derinden etkilendiği bu dönemde müşterilerinize ne tür çözümler sundunuz?

Hursan Lojistik olarak müşteri memnuniyetini her zaman en ön planda tutuyoruz. Bu süreçte onların sağlığını ve memnuniyetini düşünerek birçok çözüm ile müşterilerimizin çalışmalarını kolaylaştırarak sağlıklı bir çalışma ortamı sunduk. Web üzerinden online hizmetler adımı ve şirketimize ait mobil uygulamamız işlemlerin daha sağlıklı ve hızlı ilerlemesini sağladı. Bunun yanında evrak alışverişlerini önleyebilmek adına e-ordino uygulamasına geçildi ve birçok evrağı mail yolu ile kendilerinden teslim alarak güvenli çalışma ortamı sağladık.

Hijyeni sağlama adına hem depolamaya hem de çalışanlarınıza yönelik hangi önlemleri aldınız?

Sayın Bakanımızın Ülkemizde virüse rastlandığını bizlere duyurduğu andan itibaren Hursan Lojistik olarak hızlı adımlar attık. Sahamıza giren tüm çalışma arkadaşlarımız ve misafirlerimizin girişte ateşleri ölçüldü, Hijyen Tünelleri kullanımına başlandı, yemekhanemiz kapatılarak tek kullanımlık mutfak gereçlerine döndük. Çalışma alanlarımız, misafir bekleme salonlarımız ve depolarımız sürekli dezenfekte ile virüsten arındırıldı. Sosyal mesafe kurallarına uyularak giriş ve çıkışlar kontrol altına alınırken toplu çalışma alanlarımız sosyal mesafe kuralları göz önünde bulundurularak daha az kişinin bulunması sağlandı. Bizi bu süreçte en çok sevindiren olay hiç bir pozitif vaka ile karşılaşmamamız olmuştur. 1 Temmuz tarihi ile kontrollü normalleşme süreci içerisine girmiş olacağız.

Hursan olarak online hizmetleriniz de var. Bu dönemde teknolojik altyapı ne ölçüde size fayda sağladı?

Covid-19 korona virüsü tüm dünyaya gösterdi ki çağın gerisinde kalmamak için teknolojik yatırımlar yapmalıyız. Bizim bu süreçte müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutabilmemizin nedenlerinden biride geçmişte yapmış olduğumuz yatırımlar web üzerinden online hizmetler adımımız ve mobil uygulamalarımız ile en üst seviyede memnuniyet sağladığımıza inanıyoruz.

Dijitalleşmeye yönelik yeni yatırımlarınız olacak mı?

Hursan Lojistik olarak teknolojik yatırımın insan hayatını kolaylaştırdığını inanıyoruz. Covid-19 Koronavirüsü öncesinde de yapmış olduğumuz teknolojik yatırımlar ve geliştirmiş olduğumuz uygulamalar bu hassas dönemde müşterilerimize en iyi hizmeti vermemize yardımcı oldu. Teknolojiye olan inancımız ve güvenimiz devam etmekte ve yeni projeler ile sürmekte. Üzerine çalışmış olduğumuz yeni projemiz sahamıza girecek araçların daha hızlı ve temas gerektirmeden plaka tanıma sistemi ile gümrük entegrasyonunu sağlamak ve kapımıza gelen tüm araçların plaka tanıma sistemi ile gümrük muhafaza memurlarına bildirerek hızlı ve güvenli bir çalışma içerisine girmeyi planlıyoruz. Hursan lojistik olarak hedefimiz, sektörde öncü olmaya devam etmek.

Bu süreç “Lojistik Sektörü”ne hangi fırsatları sunuyor?

Bu süreç bizlere şunu gösterdi, içinde bulunduğumuz lojistik sektörü ne yaşanırsa yaşansın ayakta kalması insan sağlığı ve ülke ekonomisi için önemli. İthalat , ihracat ve depolama gibi bir çok başlığı içinde bulunduran lojistik sektörü her zaman kendini yenileyebileceğini ve her koşula ayak uydurabileceğini kanıtladığını düşünüyorum.

Salgınla birlikte kısa ve orta vadeli hedeflerinizde nasıl bir değişim yaşandı?

Bu süreçten herkes gibi bizde etkilendik. Kısa vadede daha tedbirli çalışıyoruz salgınla birlikte virüs tehdidi olan bilhassa içinde virüs barındırması muhtemel eşyaların alınmaması konusunda çalışmalarımız var, dolayısı ile bu yükleri elleçlemeyi düşünmüyoruz. Orta vadede hedeflerimize emin adımlar ile ilerleyeceğiz, uzun vadede ise yeni yatırımlarımız olacak.