Başkan’dan Mesaj

BİZE YAKIŞAN BİR SEÇİM YAPACAĞIZ

Sevgili Gümrük Ailem,

Bugünler mesleğimiz adına güzel heyecanlar yaşadığımız günler. 12 Mart 2022 Cumartesi günü “Seçimli Olağan Genel Kurulu”muzu gerçekleştireceğiz. Pandemi nedeniyle bir yıl ertelemek zorunda kaldığımız “Seçimli Olağan Genel Kurulu”muzun tüm Gümrük Camiamıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim.

Pandemiden dolayı çok zor günler geçirdiğimiz bu süreçte; Mesleğimizin 113 yıllık onurlu tarihine yakışan bir seçim gerçekleştireceğimize eminim. Seçimlerde salgın tedbirlerinin göz ardı edilmemesini tüm Meslektaşlarımdan önemle rica ederim.

Çok yorulduk, çok stresli anlar yaşadık, çok üzüldük, en önemlisi meslektaşlarımızı, sevdiklerimizi bu hastalığa kurban verdik.  Ama her şeye rağmen mücadelemizi devam ettirdik. Yönetimde ki her bir arkadaşım gerek sahada gerekse ofislerde ülkemizin dış ticaretinin devam edebilmesi için fedakarca çalışan siz Meslektaşlarımın yanında oldu; bir çok kamu kuruluşuyla yaşadığımız sorunların çözümü için görüşmelerde bulundu. Şunu büyük bir açık yüreklilikle ifade etmek isterim ki geçtiğimiz iki yıl boyunca sizlerin çalışma koşullarınızı iyileştirmek, iş süreçlerinizdeki sorunların ivedilikle çözümlenmesi için 7/24 mesai yaptık. Bu dönemdeki fedakarca çalışmalarınızın, onurlu duruşunuzun 113 yıllık tarihimizdeki anlamı ve değeri çok çok kıymetli. Pandemideki yürekli mücadelenizi tarihe altın harflerle yazdırdınız. Sizlerle ne kadar gurur duysam azdır. Pandemi sürecinde fedakarca çalışan siz Meslektaşlarımı yürekten kutlarım.

12 Mart Olağan Seçimli Genel Kurulumuzda aday olan çok kıymetli Meslektaşlarıma başarılar dilerim. Hepimizin ortak mücadelesi Mesleğimizin hak ettiği değere kavuşabilmesi. Kim bu bayrağı devralırsa eminim ki; Mesleğimiz adına iyi işlere imza atmak için yüreğiyle çalışacaktır. Çünkü Gümrük Camiası her şeyin en iyisine layıktır ve hak etmektedir. Centilmenlik çerçevesinde seçimlerin gerçekleşmesini diliyorum.

Sevgili Gümrük Ailem; Sayın Bakanımız Dr. Mehmet MUŞ’a ve Bakanlığımızın çok kıymetli bürokratlarına da bu vesileyle teşekkür etmek isterim. Uzun yıllardır Gümrük Müşavirleri Asgari Ücretinin belirlenmesi ile ilgili sıkıntımızı dile getirmekteyiz. Bu sene artış oranındaki takdirleri için Bakanımız Dr. Sayın Mehmet MUŞ’a ve destekleri için de Bakan Yardımcımız Sayın Rıza Tuna TURAGAY’a, Gümrükler Genel Müdürümüz Sayın Mustafa GÜMÜŞ’e, Gümrükler Genel Müdür Yardımcımız Sayın Kadir TURSUN’a, Daire Başkanımız Sayın Hüseyin YAREN’e ayrıca teşekkür etmek isterim. Kendileriyle son derece uyumlu bir çalışma süreci içindeyiz. Bakanımız ve Bakan Yardımcımız “Gümrük Müşavirleri Birlik Yasası” için titizlikle çalışmakta. En kısa zamanda sonuç alacağımıza inancım tam. Çok emek vererek hazırladığımız ve Bakanlığımıza sunduğumuz “Gümrük Müşavirleri Birlik Yasası” ile Mesleğimizin 113 yıllık özleminin bu sene içinde biteceğine yürekten inanmaktayım. Çalışmalarımıza katkı veren herkese de ayrıca teşekkür ederim.

Dergimizin bu sayısında okumaktan zevk alacağınız makalelere ve haberlere, keyifle izleyeceğiniz röportajlara yer verdik.  Dergimize yazılarıyla katkı vermek isteyen meslektaşlarımız Derneğimizle iletişime geçerse çok mutlu oluruz.

Saygı Ve Sevgi İle Kalın

SERDAR KESKİN

İGMD YÖNETİM KURULU BAŞKANI